Kajakowa premiera filmowa

gru 3, 2010

Unoszący się w powietrzu zapach popcornu, kilka ustawionych w holu kajaków oraz spora wystawa zdjęć – to wszystko zapowiadało, że 18 listopada nie będzie kolejnym zwykłym dniem w naszym urzędzie. Właśnie tego dnia odbyła się uroczysta premiera dwóch filmów, które powstały w ramach naszego projektu.

Jak na prawdziwą premierę przystało nie obyło się bez plakatu zapowiadającego premierę, czerwonego dywanu oraz obecności twórców i aktorów.

 


Spotkanie było także okazją do pochwalenia się tym wszystkim, co już udało nam się zrealizować w ramach projektu.

Agata Patoleta z Kancelarii Doradczej Synergia zaprezentowała efekty pracy dotyczącej tego, czym jest i co składa się na produkt turystyczny Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu. Z kolei Tomasz Zalewski z firmy Don Brando przedstawił zarys akcji promocyjnej, zaplanowanej na wiosnę przyszłego roku. Jednak wszyscy zebrani, a było ich ponad osiemdziesięciu, z niecierpliwością czekali na Andrzeja Jachima – reżysera i współtwórcę scenariusza obu produkcji...


40-sekundowy spot reklamowy Pasja i Obsesja pokazuje, że pływanie kajakiem to pasja, która może przerodzić się w prawdziwą obsesję. Z kolei 10-minutowy film Przygoda gwarantowana opowiada historię grupy młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z turystyką kajakową.

 

Pracując nad scenariuszem filmu skupiliśmy się na oddaniu klimatu jaki panuje podczas spływów kajakowych – wyjaśnia Andrzej Jachim z Agencji Reklamowej Vena Art. Wybór aktorów, którzy wzięli udział w produkcji nie był przypadkowy. Zaangażowaliśmy osoby, które pierwszy raz pływały kajakiem, ale także osoby pływające regularnie - dodaje reżyser.

Film pokazuje, że nawet małe problemy ze sterowaniem i niespodziewane spotkanie z liczną rodziną łabędzi nie psują dobrej zabawy.


Na zakończenie spotkania mogliśmy poznać nieco filmowej kuchni oglądając „making of”, czyli kulisy powstawania obu produkcji.