Spływ kajakowy młodzieży z Lublina

pa 17, 2011

 

Nasz kolejny szkolny spływ kajakowy odbył się 8 października 2011 r. na trasie Prawiedniki – Zalew Zemborzycki. Spływ zorganizowany został przez Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA, a uczestnikami spływu była młodzież z lubelskich szkół oraz młodzież z LTK FALA.

 

 

 

 

Przebieg zdarzeń relacjonuje komandor spływu Zbigniew Świderski:


W godzinach porannych nic nie wskazywało, że podczas spływu będziemy mogli cieszyć się dobrą pogodą. W miarę zbliżania się godziny rozpoczęcia spływu aura stawała się coraz bardziej przyjazna. Spływ rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie 11:30. Trasa spływu wiodła doliną rzeki Bystrzycy na odcinku Prawiedniki – Zalew (przystań LTK FALA).

W spływie brała udział 12-osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum Nr 10, 20-osobowa grupa z Zespołu Szkół Nr 25, młodzież z Gimnazjum Nr 9 w liczbie 3 osób oraz młodzież z LTK FALA. Łącznie w spływie uczestniczyło 40 osób. Bazę spływu stanowiła przystań kajakowa LTK FALA znajdująca się na terenie OW MARINA nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie po zakończonym spływie zorganizowany został grill dla wszystkich uczestników spływu.

Pomimo, że aura nas zbytnio nie rozpieszczała to po spływie można było zauważyć zadowolone twarze uczestników.