Spływ kajakowy Domu Dziecka

pa 19, 2011

W trzecim szkolnym spływie kajakowym uczestniczyła młodzież z Domu Dziecka z Woli Gałęzowskiej. Spływ był zorganizowany w dniach 15-16 października 2011 r. przez Firmę P.H.U. „RELAKS” Mariusz Szymański, a trasa przebiegała przez rzekę Wieprz, odcinek od Obroczy do Szczebrzeszyna.

 

 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy wrażenia uczestniczek spływu - Magdaleny Wilczek oraz Joanny Kurek:

 

W dnach 15-16 października pojechaliśmy na spływ kajakowy do Zwierzyńca. Zabraliśmy ze sobą dwadzieścioro dzieci i czterech wychowawców. Pierwszego dnia płynęliśmy kajakami po rzece Wieprz na trasie Obrocz – Zalew Rudka. Wyprawa wymagała od wszystkich dużo sprytu oraz umiejętności współpracy na kajaku. Woda była zimna i nikt nie chciał się skąpać, nie było więc miejsca na kłótnie i spory. Wielką zaletą tego spływu było to, że płynęliśmy jesienią. Uroda Roztoczańskiego Parku Narodowego oczarowała nas wszystkich. Pochylające się nad wodą drzewa zachwycały ferią barw.

Po spływie wróciliśmy do pensjonatu, gdzie odpoczęliśmy i ogrzaliśmy się wszyscy w salonie, przy kominku, rozwiązując zagadki o jesieni i biorąc udział w konkursach. Po obfitej kolacji rozeszliśmy się do swoich pięknych pokoi i zajęliśmy się toaletą wieczorną.

Drugiego dnia połowa uczestników wybrała się na wycieczkę rowerową, podczas której zwiedzili obiekt edukacyjno – muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego, zaś druga połowa zdecydowała się na kolejny spływ dłuższą i trudniejszą trasą Zwierzyniec – Żurawnica. Gdy nastąpił czas odjazdu wszyscy z wielką niechęcią i smutkiem wsiedliśmy do samochodów i odjechaliśmy, wspominając w czasie drogi pobyt, wspaniałe wyczyny na wodzie oraz pyszne obiady. Wycieczka należała do bardzo udanych, wszyscy wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci. Mamy nadzieję, że niedługo znowu wybierzemy się na taką fajną, pełną przygód wycieczkę.