lis 5, 2015

Zakończyły się wstępne prace przy projekcie rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy wraz z zagospodarowaniem terenów położonych w obszarze nadrzecznym.

mar 7, 2012

 

 

Projekt promocji turystyki kajakowej, realizowany przez Powiat Lubelski, został doceniony w ogólnopolskim konkursie „Przyjazny brzeg 2011”. Znalazł się on w gronie laureatów wybranych spośród 48 propozycji z całej Polski.

lis 30, 2011

Dnia 25 listopada 2011 roku w Trybunale Koronnym w godz. 1000 – 1400 odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli lubelskiego środowiska turystycznego, w którym wzięliśmy udział.

pa 28, 2011

W ramach projektu „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” na rzece Bystrzyca na terenie powiatu lubelskiego zostały już zamontowane przystanie kajakowe. Mają one ułatwić kajakarzom wejście i wyjście na brzeg rzeki oraz wodowanie kajaków.

pa 26, 2011

Czwarty szkolny spływ kajakowy zrealizowany w ramach projektu „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” odbył się 22 października 2011 r. Spływ zorganizowany został na trasie Sarny – Niebrzegów (rzeka Wieprz) przez Biuro Turystyki Szkolnej.

pa 19, 2011

W trzecim szkolnym spływie kajakowym uczestniczyła młodzież z Domu Dziecka z Woli Gałęzowskiej. Spływ był zorganizowany w dniach 15-16 października 2011 r. przez Firmę P.H.U. „RELAKS” Mariusz Szymański, a trasa przebiegała przez rzekę Wieprz, odcinek od Obroczy do Szczebrzeszyna.

pa 17, 2011

 

Nasz kolejny szkolny spływ kajakowy odbył się 8 października 2011 r. na trasie Prawiedniki – Zalew Zemborzycki. Spływ zorganizowany został przez Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA, a uczestnikami spływu była młodzież z lubelskich szkół oraz młodzież z LTK FALA.

pa 14, 2011

 

W ramach naszego projektu "Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu" zrealizowaliśmy cztery szkolne spływy kajakowe. Pierwszy spływ zorganizowany został przez Firmę Active Water Radosław Dziurda i odbył się w dniach 6-7 października 2011 roku na trasie Prawiedniki - Zalew Zemborzycki.

pa 12, 2011

W ramach naszego projektu "Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu" zamontowaliśmy trzy kamery do transmisji on-line szlaku kajakowego. Kamery znajdują się w Osmolicach Pierwszych - Zespół Pałacowo-Parkowy, w Bystrzycy - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz w Strzyżewicach - okolice Urzędu Gminy. Za ich pomocą możemy nie wychodząc z domu zobaczyć, jakie warunki panują nad Bystrzycą.

wrz 28, 2011

Dnia 27 września 2011 roku w gmachu Telewizji Lublin odbyła się II Lubelska Gala Turystyki, podczas której nasz projekt „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” otrzymał Wyróżnienie w prestiżowym konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2011” w kategorii szlak.

sie 10, 2011

Jest nam miło poinformować, że szlak turystyczny "Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu" zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2011". Kapituła Konkursu spośród 21 zgłoszeń dokonała wyboru trzech najlepszych w 2011 roku produktów turystycznych województwa lubelskiego.

lip 7, 2011

Dnia 01.07.2011 r. odbył się drugi już Samorządowy spływ kajakowy. Trasa rozpoczęła się w Prawiednikach i wiodła rzeką Bystrzycą, aż do Zalewu Zemborzyckiego.  Do spływu przystąpili najtwardsi uczestnicy, gdyż deszcz i silny wiatr znacznie utrudniały spływ, czyniąc go jednak niezapomnianą przygodą.


lip 7, 2011

Dnia 30 czerwca 2011 roku w Kurierze Lubelskim ukazał się artykuł  opisujący szlak kajakowy promowany przez nasz projekt. Trasa spływów obejmuje kilkanaście miejscowości wartych odwiedzenia.cze 1, 2011

Sezon kajakowy w pełni, dlatego też na naszej stronie internetowej ukazała się interaktywna mapa przedstawiająca m.in. najważniejsze zabytki, atrakcje turystyczne, miejsca odpoczynku i tzw. punkty węzłowe szlaku.

maj 11, 2011

 

W dniach 7 – 8 maja 2011 roku na Placu Litewskim odbył się II Lubelski Kiermasz Turystyczny, którego organizatorem była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

kwi 12, 2011

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podsumowujące opracowanie koncepcji wykorzystania szlaku wodnego Bystrzycy
i Wieprza.

14.04.2011, godz. 10:00 (sala konfrencyjna Starostwa Powiatowego w Lublinie).

mar 30, 2011

Kurs organizowany przez kajaki.lublin.pl kierowany jest do wszystkich, którzy cenią aktywny tryb życia i chcą zdobyć nowe umiejętności. Organizatorzy pokażą Wam jak bezpiecznie pływać po rzekach i jeziorach oraz jak sprawnie poprowadzić spływ kajakowy. Ponadto będzie to doskonała okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach jak i wspólnej zabawy.

mar 23, 2011

 

Dzisiaj tj. 23 marca 2011 roku, na stronie internetowej Dziennika Wschodniego ukazał się artykuł o naszym projekcie.

mar 22, 2011

 

Zapraszamy do posłuchania i pobierania audioprzewodnika, który już od pewnego czasu jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce audioprzewodnik.

mar 15, 2011

Dnia 19 marca odbędzie się spływ kajakowy ostatni tej zimy i zarazem otwierający sezon kajakowy 2011. Przegonimy zimę tradycyjnym topieniem Marzanny, będziemy szukać wiosny wzdłuż Bystrzycy.

sty 13, 2011

Zapraszamy wszystkich miłośników kajakarstwa, aktywnego wypoczynku, rekreacji  jak i osoby chcące poznać Lublin z perspektywy rzeki, na pierwszy spływ kajakowy w 2011 roku który odbędzie się 29 stycznia.

 

 


sty 11, 2011

W związku z początkiem Nowego Roku dla wszystkich miłośników kajakarstwa przygotowaliśmy prezent - kajakowy kalendarz na pulpit.

 

 

 

 

 

 

gru 20, 2010

W sobotę 18 grudnia 2010 kilkunastoosobowa grupa śmiałków przepłynęła odcinek  Bystrzycy z Prawiednik do Zalewu Zemborzyckiego.

Pomimo temperatury -6 stopni wszyscy dotarli cali i zdrowi, a co najważniejsze zadowoleni i chętni na kolejne zimowe kajakowe przygody.


gru 8, 2010

Prawdziwą gratkę dla miłośników naprawdę mocnych wrażeń przygotowali lubelscy kajakarze. W sobotę 18 grudnia w Prawiednikach rozpocznie się Zimowy Spływ Kajakowy.

 

 

 

 

 

 

 


gru 3, 2010

Unoszący się w powietrzu zapach popcornu, kilka ustawionych w holu kajaków oraz spora wystawa zdjęć – to wszystko zapowiadało, że 18 listopada nie będzie kolejnym zwykłym dniem w naszym urzędzie. Właśnie tego dnia odbyła się uroczysta premiera dwóch filmów, które powstały w ramach naszego projektu.

Jak na prawdziwą premierę przystało nie obyło się bez plakatu zapowiadającego premierę, czerwonego dywanu oraz obecności twórców i aktorów.

wrz 21, 2010

Zorganizowane w niedzielę, 29 września Dożynki Wojewódzkie były kolejną okazją do promocji turystyki kajakowej.

Na stoisku Powiatu Lubelskiego rozdawaliśmy ulotki dotyczące projektu, a także udzielaliśmy informacji na temat organizacji spływów.

Jednak największym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszył się wystawiony na stoisku kajak.


wrz 21, 2010

W piątek, 17 września, rozpoczęliśmy pracę nad filmem promującym turystykę kajakową na Bystrzycy i Wieprzu. 10-minutowy film Przygoda gwarantowana opowiada historię grupy młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z turystyką kajakową.

Produkcja, w której nie zabrakło ujęć przepięknych nadrzecznych krajobrazów,
a także wątku romantycznego, będzie gotowa w połowie października.

wrz 21, 2010

50 uczniów szkół z terenu powiatu lubelskiego uczestniczyło w szkolnym spływie kajakowym po Bystrzycy.

Oprócz podziwiania przyrody jego uczestnicy sprzątali jeden z odcinków rzeki. Efektem spływu było 6 worków pełnych zebranych śmieci, wśród których najwięcej było szklanych butelek i puszek.

 

 


wrz 14, 2010

Około 50 uczniów 3 szkół z powiatu lubelskiego weźmie udział w Szkolnym Spływie Kajakowym po Bystrzycy. Młodzież z zespołów szkół w Piotrowicach i Pszczelej Woli oraz Gimnazjum z Bystrzycy Starej będzie podziwiać przyrodę i... sprzątać koryto rzeki.

Spływ odbędzie się w piątek 17 września. Uczniowie przyłączą się w ten sposób do akcji „Sprzątania świata”.


wrz 7, 2010

Do końca września powstanie szczegółowy plan marketingowy produktu turystycznego Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu.

Plan zawierać będzie propzycje konkretnych działań promocyjnych, narzędzi reklamy oraz działań PR.
Umowę na opracowanie tego dokumentu podpisaliśmy 6 września z konsorcium firm Synergia - Don Brando.

 


sie 23, 2010

 

Rozwój turystyki jest jednym z celów funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina”. LGD realizuje liczne działania służące rozwojowi turystyki. Jednym z nich było spotkanie, w którym udział wzięli właścicieli gospodarstw agroturystycznych, stadnin i klubów jeździeckich, wypożyczalni sprzętu turystycznego.

 cze 28, 2010

Grupa czterdziestu samorządowców przesiadła się z zza biurek na kajaki i wyruszyła z podlubelskich Strzyżewic na spływ samorządowy. Dla wielu z uczestników było to pierwsze spotkanie z widzianymi z tak bliska urokami Bystrzycy – co więcej dla wielu był to pierwszy spływ kajakowy w życiu. Pomimo obaw wszyscy, mniej lub bardziej mokrzy, dotarli do mety spływu w Prawiednikach.kwi 25, 2010

Podróż kajakiem po Wieprzu czy Bystrzycy ma być jedną z atrakcji turystycznych Lubelszczyzny. Z takim pomysłem wspólnie wystąpili przedstawiciele powiatu lubelskiego, a także Gminy Strzyżewice, miasta Lublin oraz powiatów lubartowskiego i ryckiego. Efektem tej inicjatywy było podpisanie 23 kwietnia umowy o dofinansowaniu projektu pn. „Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny. Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”.